Polskie Koleje Państwowe S.A. planują rozbiórkę budynku biurowego przy ulicy Szczęśliwickiej 62. To nieruchomość, którą obecnie zarządza Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Warszawie. Swoją siedzibę mają tam różne instytucje, głównie te związane z kolejarzami, jak TELKOL czy redakcja Kuriera Kolejowego. Spółka oferowała tam także lokale biurowe na wynajem. Teraz jednak chce zmienić przeznaczenie działki na Ochocie.
Stary biurowiec na Ochocie do rozbiórki
Spółka Xcity Investment, która zajmuje się realizacją projektów komercyjnych na nieruchomościach dla PKP, wystąpiła do władz Warszawy o Warunki Zabudowy dla działki przy Szczęśliwickiej 62 o łącznej wielkości 14 700 m2. Planowane przedsięwzięcie miałoby polegać na budowie „zespołu bud. wielorodzinnych z usługą w parterze oraz garażami podziemnymi”.
Te plany w rozmowie z Raportem Warszawskim potwierdza Agnieszka Siwiak z Biura Komunikacji PKP S.A.
- PKP S.A. podejmuje czynne działania mające na celu zmianę przeznaczenia nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Szczęśliwickiej 62, gdzie obecnie znajduje się budynek biurowy. Przeprowadzone analizy wykazały, że istniejący budynek nie spełnia współczesnych standardów w zakresie budynków biurowych, dlatego obecny sposób zagospodarowania nieruchomości nie jest optymalny. Zmiana przeznaczenia nieruchomości i wprowadzenie możliwości realizacji zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej wynika ze szczegółowych analiz przeprowadzonych przez PKP S.A., m.in. analizy sąsiedztwa oraz lokalizacji przedmiotowej nieruchomości – mówi nam Agnieszka Siwiak.
.jpg)
PKP jak deweloper
Plany zmiany przeznaczania nieruchomości przy Szczęśliwickiej 62 spółka Xcity Investment snuje już od blisko dekady. W 2015 roku zapraszała ona do rokowań podmioty, które były zainteresowane realizacją inwestycji na tej działce. Teraz kolejarze przechodzą do kolejnej fazy tej inwestycji. Może się ona jednak znacznie opóźnić, gdyż 13 lutego Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego zawiadomiło o zawieszeniu postępowania w sprawie wydania „wuzetki”. Stało się to na wniosek inwestora. Z pewnością PKP będzie próbowało uzyskać zgody na start budowy inną drogą.
To nie pierwszy raz, kiedy PKP wciela się w rolę dewelopera. Spółka snuła podobne plany dotyczące kilku miejsc w Warszawie. Realizuje także inwestycje mieszkaniowe w innych częściach kraju. W zeszłym roku ruszyła budowa bloków z mieszkaniami na wynajem we Wrocławiu, przy Białowieskiej powstaje osiedle z 477 lokalami, a przy jego realizacji kolejarze współpracują z firmą PFR Nieruchomości.
Napisz komentarz
Komentarze