Budowa ulicy Śródziemnomorskiej bis budzi na Sadybie dużo emocji. Temat już kilkukrotnie powracał przy okazji konsultacji dotyczących planu miejscowego dla rejonu ulicy Patkowskiego, które przeprowadzono już trzykrotnie, w 2022, 2023 i 2024 roku. Część mieszkańców wskazywało wówczas, że arteria stanowiąca przedłużenie ulicy Nałęczowskiej zaszkodzi jakości ich życia.
Mieszkańcy obawiali się, że w ich okolicę przekierowany zostanie znaczny ruchu samochodowy. Choć niektórzy wskazywali również na zalety tej inwestycji takie jak zniwelowanie korków, dzięki nowej drodze. Ostatecznie plan miejscowy zakładający budowę drogi został negatywnie zaopiniowany przez mokotowskich radnych. Ratusz odłożył więc ten pomysł na później, choć nie wiadomo, kiedy może on powrócić.
Jak pisaliśmy w grudniu, plany miasta wywołały protesty mieszkańców. Szczególnie kontrowersyjny był przebieg planowanej drogi.
Śródziemnomorskiej bis nie ma w Wieloletniej Prognozie Finansowej
O sprawie przypomniał niedawno radny KO Sławomir Potapowicz, który w interpelacji zwrócił się do władz Warszawy.
- W opinii mieszkańców osiedla Stegny, ulica „Śródziemnomorska bis" jest niezwykle oczekiwana, a jej realizacja przyczyni się do poprawy jakości życia w tej części dzielnicy i zaspokoi wiele potrzeb lokalnej społeczności – napisał.
Jak poinformował wiceprezydent Warszawa Tomasz Mencina, na razie budowa ulicy Śródziemnomorskiej bis nie jest ujęta w obowiązującej Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy na lata 2025 – 2055, a miasto nie prowadzi prac związanych z jej realizacją.
- W świetle zapisów Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy jest przewidziana realizacja tego ciągu komunikacyjnego, jednak odpowiedni dokument związany z przygotowaniem realizacji tego zadania jak dotąd nie powstał – stwierdził wiceprezydent.
Wszystko wskazuje więc na to, że jeśli arteria powstanie, to dopiero w odległej przyszłości. Miasto musiałoby najpierw zabezpieczyć środki na ten cel, następnie zaprojektować ulice, pozyskać nieruchomości pod realizację inwestycji, uzyskać niezbędne pozwolenia i w końcu zacząć prace budowlane.
Napisz komentarz
Komentarze