Centrum Nauki Kopernik zamknięte na najbliższe miesiące. „Przyszedł czas na lifting”

Centrum Nauki Kopernik będzie zamknięte przez najbliższe dwa miesiące, a jego Planetarium aż do stycznia. Wszystko z powodu remontu. Jednocześnie pracownicy Kopernika nie będą przez ten czas bezczynni. Zapowiadają m.in. trasę po każdej dzielnicy Warszawy.
Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik

Autor: Fot. Maciej Gillert / Raport Warszawski

Centrum Nauki Kopernik od dziś jest nieczynne. Na szczęście zamknięcie popularnej placówki nie będzie trwało w nieskończoność, choć potrwa na tyle długo, by warszawiacy zdążyli się za nią stęsknić. Na Powiślu działa ona już od 14 lat, jak czytamy w komunikacie prasowym, przez ten czas wiele się zmieniło, a sam budynek Centrum Nauki Kopernik wymaga remontu.

- Najmłodsze dzieci, które jako pierwsze bawiły się na wystawie „Bzzz!”, są już licealistami. Witający gości RoboThespian z cudu nowoczesnej robotyki stał się sympatycznym staruszkiem, ustępującym miejsca współczesnym humanoidom. Przyszedł w końcu czas także na lifting samego budynku – czytamy w komunikacie prasowym. 

Jednym z powodów, dla których Centrum Nauki Kopernik musi przejść remont, są systemy klimatyzacji i wentylacji. Po latach przestały one wydajnie działać, co bywa uciążliwe dla pracowników i odwiedzających. Odświeżenia wymaga jednak cały budynek. Prace ruszają 2 września i mają potrwać przez wrzesień oraz październik, w tym czasie zamknięty będzie cały kompleks. Nieco dłużej będzie ciągnął się remont Planetarium – jego odwiedzić nie będzie można aż do stycznia. Jednocześnie Centrum Nauki Kopernik zaznacza, że terminy te mogą ulec zmianie. 

Centrum Nauki Kopernik odwiedzi każdą dzielnicę Warszawy 

Zamknięcie budynku Centrum Nauki Kopernik nie oznacza jednak całkowitego zawieszenia jego działalności. W czasie remontu zajęcia dla szkół będą odbywały się w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (PPK) i ze względu na te okoliczności będą bezpłatne. Jednocześnie pracownicy Kopernika zaplanowali trasę po Warszawie, w ramach której we wrześniu i październiku mają zamiar odwiedzić każdą dzielnicę. Konkretne daty i miejsca wydarzeń z ich udziałem mają zostać ujawnione wkrótce. Planują oni także zawitać do 13 stołecznych szkół, w których zaprezentują wystawę O matmo! oraz Planetobus.

Dla zwiedzających cały czas będzie dostępny ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik, a w październiku w zamkniętym budynku ma odbyć się Festiwal Przemiany pod hasłem „Z czego zbudujemy przyszłość?”. Po zakończeniu remontu Kopernik wrócić ma z nową wystawą czasową dotyczącą trucizn. Zmienić mają się też laboratoria oraz scenariusze zajęć, a Planetarium zyska nowe projektory. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
NAPISZ DO NAS

Masz temat dotyczący Warszawy? Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.