Zniknął dźwig, nie ma już rusztowań, wieżowiec The Bridge wygląda na gotowy. Jednak prace przy 174-metrowej wieży cały czas trwają, przeniosły się do środka. Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe w lobby oraz w biurach, których będzie tu aż 52 tys. mkw. Co ważne, deweloper dostarcza powierzchnię w stanie surowym, jedynie z głównymi instalacjami. Wygląd biur dostosowuje najemca.
- Wierzę, że The Bridge wyznaczy nowy standard na polskim rynku biurowym, a także stanie się jedną z ikon warszawskiego city, które od lat konsekwentnie kreujemy w rejonie ronda Daszyńskiego – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.
Otwarcie 40-piętrowej wieży planowane jest na kwiecień.
Wraz z The Bridge otwarty zostanie odrestaurowany historyczny budynek Bellony z lat 50., który został połączony z nową wieżą. Szklane przejście między nimi ma miejscami nawet osiemnaście metrów wysokości i opiera się na filarach w kształcie litery X. Sam budynek Bellony został wypatroszony. Jak mówił nam latem kierownik budowy, wiele ścian było w złym stanie. Została konstrukcja, elewacja i stropy, a także wszystko, co znajduje się w ewidencji zabytków, czyli klatka schodowa i główne lobby.

The Bridge to charakterystyczna bryła, z kilkoma załamaniami, którą wymyśliła holenderska pracownia UNStudio we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury nadzorującą wszystkie projekty Ghelamco. Budynek, w porównaniu z sąsiednim Warsaw Spire jest dość smukły i różni się wyglądem w zależności od punktu widzenia. Ciekawie prezentuje się zwłaszcza od ulicy Towarowej.
Nowe wieżowce wzdłuż Towarowej? Jest luka do wypełnienia
Od strony ronda Daszyńskiego The Bridge tworzy spójną ścianę wysokościowców, ciągnącą się do ul. Grzybowskiej. Następnym wieżowcem jest znajdujący się kilka działek dalej Warsaw Trade Tower. Między budynkami znajdują się jeszcze dwie działki. Przed jedną z nich Strabag kończy budowę ośmiopiętrowego hotelu Moxy Centrum. Za nią znajduje się miejsce pod wyższą zabudowę.
W przeszłości planowano tu wieżę Wola Tower o wysokości 200 metrów. Powstały nawet jej wizualizacje, ale nigdy nie rozpoczęły się prace budowlane. Obecnie w tym miejscu znajduje się parking oraz powojenna, niewielka hala. Z kolei na drugiej działce, w miejscu Kolmexu wieżowiec planowano ponad dekadę temu. Firma Kolmex Invest planowała postawienie 180-metrowej wieży. Te dwie inwestycje w pełni wypełniłyby wysokościową pierzeję od ronda Daszyńskiego, aż do Okopowej.
Napisz komentarz
Komentarze