Władze Białołęki przygotowują się do budowy nowego ratusza dzielnicy. W tej okolicy o sprawie mówi się już od miesięcy. Niedawno w interpelacji o szczegóły zapytał radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Gozdek. Jak zaznaczył, warunki w obecnej siedzibie urzędu są nieodpowiednie, a pracy urzędnicy mają coraz więcej.
- Mieszkańców oraz kwestii do przepracowania nadal przybywa, zatem obecne warunki pracy w Białołęckim ratuszu będą się tylko stale pogarszać. Jestem niestety przekonany, że w chwili obecnej kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w wydziałach najbardziej obciążonych dokumentacją w formie papierowej przyniosłaby fatalne rezultaty dla Zarządu, skutkujące także wysokimi karami finansowymi – twierdzi Piotr Gozdek z Pis.
Białołęka będzie miała nowy ratusz
Zarząd Białołęki rozmowy dotyczące pozyskania działki pod budowę ratusza prowadzi już od jakiegoś czasu. Jak się okazuje, urzędnicy chcą zacząć budowę nowej siedziby jeszcze w trwającej kadencji.
- Aktualnie rozważana jest lokalizacja nowego budynku u zbiegu ulic Milenijnej i Światowida. Planuje się nowy budynek z kondygnacjami podziemnymi, w których będzie znajdować się archiwum, garaż oraz miejsce schronienia – informuje wiceburmistrz Białołęki Mariusz Wajszczak.
Obecny ratusz Białołęki został zbudowany w 1997 roku przy Modlińskiej 197. To sześciokondygnacyjny budynek z blisko 4,5 tys. m kw. powierzchni całkowitej, z czego blisko 3 tys. to powierzchnia biurowa. Zaprojektowany przez Pracownię Aré gmach doczekał się wyróżnień za swoją architekturę. W 1998 roku wygrał nagrodą dla najlepszego budynku użyteczności publicznej lat 1996-1997 w Warszawie w konkursie „Życie w architekturze” miesięcznika Architektura – Murator. W argumentacji wyniku podkreślano, że budynek nawiązuje formą do okresu międzywojennego i jest funkcjonalny.
.jpg)
Białołęka błyskawicznie się rozrasta i jest już obecnie drugą największą dzielnicą Warszawy pod względem liczby mieszkańców. Według raportu Orange Polska z 2024 mieszka tam blisko 200 tys. osób. Nic więc dziwnego, że w obliczu tak dynamicznego rozwoju zapotrzebowanie na nowy ratusz jest tam coraz większe.
Napisz komentarz
Komentarze