W nocy z 28 na 29 czerwca został zamknięty zjazd do tunelu od strony ulic Marszałkowskiej i na Złotej. Ruch na ulicy Złotej, wzdłuż tunelu, będzie odbywał się tak, jak dotychczas. Otwarte pozostaną dwie jezdnie, zawrotka i wyjazd w prawo w Marszałkowską.
Obiekt nie tylko zostanie zasypany. Część elementów zostanie rozebrana, a część zalana betonem. W ten sposób przejazd Marszałkowską będzie w pełni bezpieczny. Drogowcy przebudują także dużą stację trafo, która znajduje się w tunelu. Pojawią się nowe chodniki i wiele zieleni. Teren ma być równie estetyczny, co budowany plac Centralny i planowany kwartał Złotej i Zgoda.
Stołeczne władze zapewniają, że prowadzone prace nie spowodują utrudnień. Pozostaje jednak problem z zawracaniem w ciągu ulicy Marszałkowskiej. Nie ma skrętu w lewo w Świętokrzyską, zawrócić nie można też przy ulicy Królewskiej. Kierowcy, aby zawrócić muszą dojechać aż do pl. Bankowego.
- Kierowcy będą musieli zawrócić w pierwszym dozwolonym miejscu. Docelowo na ul. Marszałkowskiej będzie zawrotka, która powstanie w przyszłym roku przy okazji wytyczania przejścia naziemnego i przejazdu rowerowego. Zawrotka będzie między ul. Złotą a ul. Sienkiewicza. Na razie jest tak, że jak ktoś wyjeżdża ze Złotej to cały czas jest skręt w prawo w kierunku Świętokrzyskiej – poinformował nas rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski.
Trwa budowa Nowego Centrum Warszawy
We wtorek Karolina Gałecka, zastępca dyrektora ds. utrzymania w Zarządzie Dróg Miejskich podkreśliła, że na ul. Marszałkowskiej w wakacje nie należy spodziewać się większych utrudnień.
- Cały czas trwają prace na placu Centralnym, które nie powodują żadnych utrudnień, jeśli chodzi o ruch kołowy. W tym momencie wykonawca podnosi się w terenie. Pałac Kultury i Nauki jest położony wyżej niż ul. Marszałkowska. Jest spadek w kierunku ul. Marszałkowskiej. W związku z tym teraz następuje wyrównywanie terenu – wyjaśniła.
- W momencie, gdy wyrównujemy teren na placu Centralnym, jest znakomita okazja, aby dowiązać się do wyrównania nawierzchni i terenu związanego z zasypywaniem tunelu. Dlatego już 29 czerwca zaczniemy roboty z Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg czyli jednostką miejską, związane z zasypywaniem tunelu – podkreśliła. Prace będą prowadzone pod ziemią i mają potrwać do jesieni.
Zamknięcie tunelu nie pozostawiło obojętnymi warszawskich kierowców, którzy nieoficjalnie pożegnali się z tunelem.
- Ceremonia zamknięcia starego tunelu na Plac Defilad bardzo godnie reprezentowana przez rasowe maszyny na całej długości tunelu i braku przyczepności na podziemnym warszawskim bruku. Impreza odbyła się całkowicie bezkonfliktowo zarówno ze strony policji jak tych co zburzą tunel a ekipa była spora, profesjonalna bo zablokowała go jeszcze przed północą – czytamy na facebookowym profilu Żelazny Deszcz.
Napisz komentarz
Komentarze