Bazar Różyckiego to nie tylko centrum handlowe i ważny punkt życia społecznego na Pradze-Północ, ale także element niematerialnego dziedzictwa Warszawy. To miejsce z ponad 130-letnią historią, na którym organizowane są m.in. wyprzedaże garażowe, kiermasze tematyczne oraz świąteczne jarmarki. Wydarzenia przyciągają tłumy warszawiaków.
Pierwsza tego lata wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 lipca, w godz. 11:00-17:00. Kolejne „garażówki” będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca, aż do października. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc dla potencjalnych handlarzy jest ograniczona.
Nie wyrzucaj - sprzedaj!
Wyprzedaże garażowe to okazja do sprzedaży rzeczy, które leżą bezużyteczne w domu. Sprzedawać można praktycznie wszystko, od mebli, przez sprzęt RTV i AGD, po książki, na ubraniach kończąc. Jest to więc świetna okazja do znalezienia unikalnych przedmiotów z drugiej ręki.
Jak zauważają urzędnicy z Zarządu Praskich Terenów Publicznych, wyprzedaże są doskonałym przykładem podejścia zero waste, które promuje minimalizowanie nadmiernej konsumpcji i marnotrawstwa, a także wykorzystywanie przedmiotów w sposób jak najbardziej efektywny. W myśl zasady one man's trash is another man's treasure, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „śmieć dla jednego, jest skarbem dla drugiego”.
Dlaczego jeszcze warto uczestniczyć w takich wyprzedażach? Poprzez kupowanie używanych przedmiotów, ograniczamy ilość odpadów, także tych wytwarzanych przy ich produkcji i transporcie. Kształtuje to u nas także świadome podejście do konsumpcji, ponieważ na bazarze możemy się zastanowić czy naprawdę potrzebujemy danego przedmiotu - zwłaszcza nowego ze sklepu.
Ponadto wyprzedaże mają także pozytywny wpływ na życie wspólnoty, w której są one przeprowadzane. Kupując tam wspieramy lokalnych mieszkańców. To też świetna okazja do nawiązania kontaktów z sąsiadami i wymiany doświadczeń.
Istnieją pewne obwarowania
Niestety istnieją ograniczenia regulaminowe wobec nadchodzącej wyprzedaży. Potencjalny sprzedawcy muszą się zarejestrować, wypełniając specjalną kartę dostępną na stronie internetowej www.zptp.waw.pl i przesyłając ją na adres [email protected] lub dostarczając osobiście do siedziby organizatora przy ul. Burdzińskiego 7.
Napisz komentarz
Komentarze