Unikanie zagrożeń, samoobrona, pierwsza pomoc – to tylko niektóre umiejętności, jakie można zdobyć podczas bezpłatnych kursów „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”. Organizowane przez Straż Miejską m.st. Warszawy zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a zapisy na ostatnią tegoroczną edycję startują już 11 września o godzinie 8:00. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy technik i taktyk interwencji, którzy nauczą, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia oraz poprawią Twoje poczucie bezpieczeństwa.
Ostatnia tegoroczna edycja rozpocznie się pod koniec września i potrwa 10 tygodni. Spotkania odbywać się będą w dwóch lokalizacjach: tradycyjnie przy ul. Sołtyka 8/10 na Woli oraz, po raz pierwszy, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Pragi-Południe przy ul. Bora-Komorowskiego 40. Dzięki nowej lokalizacji liczba miejsc została zwiększona, co pozwala na udział ponad 100 osób.
Podczas kursu uczestnicy nauczą się podstawowych technik samoobrony, unikania zagrożeń oraz radzenia sobie w sytuacjach, które mogą stanowić niebezpieczeństwo. Instruktorzy Straży Miejskiej pokażą, jak zachować zimną krew w obliczu zagrożenia, jak zniechęcić napastnika i skutecznie bronić się przed agresją. Co więcej, kurs obejmuje naukę współpracy z osobami postronnymi oraz reagowania w charakterze świadka niebezpiecznych wydarzeń. Ważnym elementem szkolenia jest również nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – wiedza, która może uratować życie.
Jak się zapisać?
Zapisy ruszają 11 września i potrwają do wyczerpania miejsc. Panie mogą zgłaszać się telefonicznie (pod numerem 22 855 33 13) lub on-line poprzez stronę Straży Miejskiej (z zakładki „Mieszkańcy” należy wybrać „Katalog Usług”, a w nim „Szkolenia dla dorosłych” – ta opcja wymaga zarejestrowania profilu mieszkańca). Dla mężczyzn rekrutacja odbywa się wyłącznie telefonicznie. W przypadku wolnych miejsc zapisy zostaną wznowione 12 września.
Instruktorzy zapewniają: „Nie uczymy atakować, uczymy, jak odpierać atak i jak go unikać”. Kurs kończy się tradycyjnym życzeniem ze strony strażników – aby zdobyte umiejętności nigdy nie musiały zostać wykorzystane.
Napisz komentarz
Komentarze