W nocy z poniedziałku 22 lipca na wtorek 23 lipca, około północy, doszło do pożaru jednego z pawilonów na bielańskim bazarku przy ul. Broniewskiego w Warszawie. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano trzy zastępy Straży Pożarnej, które sprawnie opanowały sytuację. Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.
Jak poinformował burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk, pożar objął niewielką część bazaru. Incydent jako pierwsi zgłosili policjanci z bielańskiej komendy, co umożliwiło szybką reakcję służb ratunkowych. Dzięki ich sprawnej interwencji pożar został szybko opanowany, a na miejscu trwają czynności wyjaśniające.
Z samego rana we wtorek na miejsce zdarzenia udał się burmistrz Pietruczuk oraz jego zastępca Włodzimierz Piątkowski. Włodarze zapewnili o możliwości wsparcia przez urząd kupców będących mieszkańcami dzielnicy Bielany. Wysłano również pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej dla dzielnicy Bielany w celu rozeznania sytuacji poszkodowanych.
W najbliższym czasie teren zostanie uporządkowany. Mieszkańcy donoszą, że na miejscu wciąż są problemy z prądem oraz brakuje kanalizacji.
Plany rewitalizacji i przyszłość bazaru
Burmistrz Pietruczuk podkreślił, że od lat dzielnica prowadzi zintensyfikowane działania mające na celu unormowanie sytuacji targowiska znajdującego się przy ul. Broniewskiego. Obecnie bazar nie jest jeszcze formalnie przejęty przez dzielnicę, jednak decyzja Wojewody Mazowieckiego otworzyła możliwość przejęcia tego terenu. Trwają uzgodnienia z przedstawicielem Skarbu Państwa na temat przekazania dzielnicy prawa do dysponowania gruntem, na którym znajdują się m.in. pawilony handlowe.
- Dzielnica Bielany posiada już decyzję o warunkach zabudowy oraz uzgodniony projekt architektoniczno-budowlany. W budżecie dzielnicy na lata 2024/2025 zabezpieczono 4 mln złotych na rewitalizację tego terenu i projekt – obiecuje burmistrz.
Bezpieczeństwo na bazarku
Ostatni pożar jest kolejnym sygnałem alarmowym, wskazującym na konieczność podjęcia działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na bazarku. Mieszkańcy okolicy oraz użytkownicy bazaru mają nadzieję, że rewitalizacja nie tylko poprawi estetykę miejsca, ale także rozwiąże problem związany z bezpieczeństwem oraz bezdomnością.
Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych oraz interwencji władz dzielnicy udało się opanować sytuację i podjąć pierwsze kroki wsparcia dla poszkodowanych. Miejmy nadzieję, że przyszłe inwestycje przyniosą oczekiwane rezultaty, a bazarek stanie się bezpiecznym i przyjaznym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i handlarzy.
Napisz komentarz
Komentarze