Zainteresowanie pracą w straży miejskiej jest wysokie
Postanowiliśmy zapytać biura prasowego warszawskiej straży miejskiej. Liczba wakatów na dzień 17 września br. wynosi 287. Liczba ta dotyczy zarówno stanowisk strażniczych, jak i administracyjnych. Z kolei w ostatnim czasie do służby przyjęto tylko 55 nowych rekrutów. Rzecznik straży miejskiej przekazał, że:
- Zainteresowanie pracą w naszej formacji jest wysokie. W tym roku wpłynęło do nas 457 aplikacji od osób chcących zatrudnić się na stanowisku strażnika miejskiego, jednak nie wszystkie przechodzą pozytywną weryfikację - jak informuje nas rzecznik straży miejskiej.
Według danych, zgromadzonych na podstawie ankiety przeprowadzonej na 58 strażnikach miejskich. portal wynagrodzenia.pl informuje, że:
- Miesięczne wynagrodzenie całkowite na tym stanowisku wynosi 4 950 PLN brutto. Co drugi strażnik miejski otrzymuje pensję od 4 210 PLN do 6 000 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych strażników miejskich zarabia poniżej 4 210 PLN brutto. Na zarobki powyżej 6 000 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych strażników miejskich - czytamy w podsumowaniu wyników ankiety.
Biuro prasowego warszawskiej straży miejskiej poinformowało nas, że kandydaci, którzy chcieliby rozpocząć pracę jako strażnicy miejscy, muszą spełnić następujące warunki:
- obywatelstwo polskie,
- wykształcenie co najmniej średnie,
- sprawność psychofizyczna predysponująca do pracy w służbach,
- ukończone 21 lat,
- nienaganna opinia,
- uregulowany stosunek do służby wojskowej,
- brak prawomocnych wyroków za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślnie popełnione przestępstwa skarbowe.
Czy miastu udało się rozwiązać problemy Straży Miejskiej?
W lipcu pisaliśmy o trudnej sytuacji straży miejskiej, która mierzyła się z dużymi brakami w kadrach. W tamtym momencie było prawie 300 wakatów, więc miasto rozpoczęło kampanię, mająca na celu zachęcenie potencjalnych kandydatów na rozpoczęcie pracy w straży miejskiej. Od tego momentu sytuacja uległa niewielkiej poprawie, gdyż obecnie jest o 13 mniej wakatów. W naszym poprzednim materiale wskazaliśmy, z jakimi problemami boryka się straż miejska:
- słabe zarobki,
- wymagająca praca,
- słaby PR służby wśród mieszkańców,
- niewłaściwa organizacja pracy.
Biuro prasowe straży miejskiej wskazuje na benefity, które przysługują pracownikom straży miejskiej. Takie korzyści mają zachęcić do dołączenia do formacji:
- stabilne zatrudnienie,
- możliwość awansu po roku pracy i zawarcia umowy na czas nieokreślony,
- trzynastą pensję,
- świadczenia socjalne oraz pakiet opieki medycznej,
- preferencyjne ubezpieczenie grupowe,
- bezpłatne zajęcia sportowe,
- dofinansowanie studiów,
- bezpłatne szkolenia,
- zniżki na wydarzenia kulturalne.
Sytuacja straży miejskiej wciąż jest niejednoznaczna. 13 nowych pracowników nie wpłynie znacząca na polepszenie działania tej służby. Pomimo wzrostu zainteresowania pracą w straży to prawdopodobnie wielu kandydatów nie spełnia warunków, niezbędnych do zatrudnienia w tym miejscu.
Napisz komentarz
Komentarze