Reklama

Donald Tusk przekłada Obchody Tysiąclecia Korony Polskiej. Powodem żałoba po śmierci papieża

Obchody Tysiąclecia Korony Polskiej na błoniach Stadionu Narodowego zostały przełożone. Początkowo miały się one odbyć 26 kwietnia w sobotę, jednak z powodu żałoby narodowej ogłoszonej po śmierci papieża Franciszka premier Donald Tusk podjął decyzję o zmianie terminu.
Stadion Narodowy w Warszawie.
Stadion Narodowy w Warszawie.

Autor: Maciej Gillert / Raport Warszawski

- W związku z ogłoszeniem przez Pana Prezydenta żałoby warszawskie obchody 1000-lecia Korony Polskiej, w tym koncert i pokaz dronów, odbędą się w najbliższą niedzielę, a nie, jak planowano, w sobotę. Do zobaczenia! – poinformował na „X” premier Donald Tusk. 

Decyzja premiera jest podyktowana ogłoszeniem przez prezydenta Andrzeja Dudę żałoby narodowej po śmierci papieża Franciszka. Będzie ona obowiązywać w dzień pogrzebu duchownego, a więc 26 kwietnia. 

Obchody Tysiąclecia Korony Polskiej. Co będzie się działo? 

Przełożone na 27 kwietnia obchody zaczną się już o godzinie 12. Wówczas w Gnieźnie odbędzie się uroczyste Zgromadzenie Parlamentarne. Później zacznie się świętowanie w stolicy. O godzinie 14 na Skwerze Kahla i Wybrzeżu Kościuszkowskim ruszy piknik historyczno-edukacyjny dla rodzin. 

O 18:30 z mostu Świętokrzyskiego na błonia Stadionu Narodowego ruszy parada historyczna. Na miejscu o godzinie 20:00 zacznie się finał całej imprezy. Podczas finałowego koncertu wystąpią artyści tacy jak Kayah, Doda, Organek, Król, Mery Spolsky, Soyka, Bovska i Vix.N. Gdy muzycy zejdą ze sceny, niebo nad Warszawą rozświetlić ma „największy w historii Polski” pokaz dronów. Jak zapowiada kancelaria premiera, będzie on pełen symboliki, emocji i światła.

- Tysiąclecie Korony Polskiej to nie tylko data w kalendarzu. To wspólna historia, źródło tożsamości i powód do dumy. Obchody Tysiąclecia Korony Polskiej to wyjątkowy moment wspólnoty i refleksji – o tym, kim jesteśmy jako naród i skąd czerpiemy siłę. To dzień, w którym przeszłość spotka się z przyszłością, a historia stanie się żywym doświadczeniem dla wszystkich – niezależnie od wieku – podkreśla Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. 

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAPISZ DO NAS

Masz temat dotyczący Warszawy? Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Reklama
Reklama