Reklama

Artykuły

ReklamaBanner
Metro w Warszawie. Kiedy powstanie czwarta linia? Nie szybciej niż w 2046. „Budowa potrwa co najmniej 16 lat”

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy „czwórki”. M4 będzie najczęściej używaną linią metra w Warszawie. Na otwarcie, choćby pierwszego odcinka, sporo jeszcze poczekamy. - Czwartą linię metra zaczniemy budować nie szybciej niż w 2030 roku - mówi nam Daniel Radomski, ekspert od transportu i budownictwa. Jej budowa to co najmniej szesnaście lat.

Wczoraj, 15:00    6    6
Trasa S7
Budowa S7 z Warszawy nad morze. Kiedy przejdziemy całą drogą?

Kraków z Warszawą zostały już połączone trasą S7, a kiedy ze stolicy pojedziemy „ekspresówką” do Gdańska? Zajrzeliśmy na trwającą budowę. Mamy nowe informacje dla kierowców. Te dobre, ale też nieco gorsze.

Wczoraj, 13:00
Opuszczone centrum rozrywki od lat straszy na Ursynowie. Co stanie się z „Przystanią Wolnego Czasu”?

„H20 Przystań Wolnego Czasu” to niedokończone centrum rozrywki, które od ponad dwudziestu lat stoi porzucone na ulicy Nowoursynowskiej. Budynek regularnie odwiedza młodzież, dewastując go i śmiecąc w okolicy, a mieszkańcy Ursynowa zastanawiają się, czy miejsce to kiedykolwiek zostanie dokończone lub wyburzone.

Wczoraj, 10:40    1
W Warszawie działa pierwsza spółdzielcza farma miejska. „Pomaga przetrwać w świecie pełnym bodźców”

Na wydzierżawionej od miasta działce na warszawskich Siekierkach członkowie spółdzielni MOST nie tylko hodują warzywa i owoce, ale także organizują wydarzenia edukacyjne. Dla wielu z nich najważniejsze nie są korzyści finansowe z tej pracy, a możliwość obcowania z naturą. „Zwracają się do nas osoby w kryzysie zdrowia psychicznego z pytaniem, czy mogą przyjść popracować z ziemią” – mówi nam Joanna Erbel.

Wczoraj, 06:57    3
Prezeska fundacji Serce Miasta wraz z podopieczną
Kobieta w kryzysie jest samotna. „Żyje na ulicy w stresie i zagrożeniu”

Kobieta w kryzysie bezdomności jest po prostu kobietą, a bezdomność jest następstwem innych kryzysów - taki wniosek można wyciągnąć z raportu „Usłyszeć Ich Głos", który stworzyło Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej we współpracy z warszawskim ratuszem. Odpowiedzią na badanie stała się misja fundacji Serce Miasta, która pomaga kobietom w różnych kryzysach, nie tylko bezdomności.

25.12.2024 17:16    1    3
Teren odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie.
Odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie z decyzją środowiskową. „Ukończenie inwestycji do 2030 roku jest możliwe”

Na placu Piłsudskiego nie widać jeszcze robotników pracujących nad odbudową Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej, ale prace nad inwestycją cały czas trwają. Jak dowiedział się Raport Warszawski, spółka właśnie otrzymała ważną decyzję środowiskową, która przybliża ją do zrealizowania całego przedsięwzięcia.

25.12.2024 15:00    4
W Warszawie marnują się tysiące kilogramów żywności, podczas gdy niektórzy mieszkańcy głodują. Czy freeganizm to ratunek?

Jak wynika z badań, rocznie w Polsce marnowane są ponad dwie tony jedzenia. Mimo kolosalnej nadprodukcji żywności i wyrzucania jedzenia do śmieci na ogromną skalę, wciąż ponad 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, co często jest równoznaczne z doświadczaniem głodu. To Warszawa, z uwagi na najwyższą liczbę sklepów i ludności, marnuje najwięcej jedzenia.

25.12.2024 10:55
Pomysł schowania Trasy Łazienkowskiej w tunelu
Trasa Łazienkowska w tunelu? „Na górze powinien powstać park”

W projekcie planu okolic Agrykoli pojawiła się Trasa Łazienkowska w tunelu. Nad nią architekci naszkicowali zielony teren z drzewami i aleją spacerową. Czy taki pomysł na szansę na realizację? - Gdy pojawią się dodatkowe pieniądze, to tego typu inwestycje bylibyśmy w stanie realizować – mówi nam wiceprzewodniczący Rady Warszawy, Sławomir Potapowicz.

25.12.2024 08:55    1    1
Tyle pojazdów jeździ po Warszawie. Czy przebijamy europejskie metropolie?

Resort cyfryzacji zaktualizował Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców, czyli tzw. CEPiK. Zgodnie z danymi po aktualizacji, po całej Polsce jeździ 23 miliony samochodów. Jak na tym tle wypada stolica? Czy w Warszawie jest więcej samochodów niż w statystycznej europejskiej metropolii?

25.12.2024 06:40
Ksiądz, który założył Paradę Równości. „Wszystko zaczęło się od chęci pomagania ludziom”

Szymon Niemiec jest księdzem starokatolickim, który w 2012 roku został konsekrowany na biskupa przez arcybiskupa metropolitę Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego, Terrego Flynn'a. Przy okazji jest także założycielem Parady Równości, terapeutą i psychologiem. Dla jednych jest postacią kontrowersyjną, inni widzą w nim duchowego przewodnika osób LGBT. Rozmawiamy w przededniu Parady Równości.

24.12.2024 18:00    2
Reklama
Reklama
Reklama