Co buduje się w Warszawie? Na bieżąco sprawdzamy jak "rośnie" stolica.
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy „czwórki”. M4 będzie najczęściej używaną linią metra w Warszawie. Na otwarcie, choćby pierwszego odcinka, sporo jeszcze poczekamy. - Czwartą linię metra zaczniemy budować nie szybciej niż w 2030 roku - mówi nam Daniel Radomski, ekspert od transportu i budownictwa. Jej budowa to co najmniej szesnaście lat.
Kraków z Warszawą zostały już połączone trasą S7, a kiedy ze stolicy pojedziemy „ekspresówką” do Gdańska? Zajrzeliśmy na trwającą budowę. Mamy nowe informacje dla kierowców. Te dobre, ale też nieco gorsze.
Na placu Piłsudskiego nie widać jeszcze robotników pracujących nad odbudową Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej, ale prace nad inwestycją cały czas trwają. Jak dowiedział się Raport Warszawski, spółka właśnie otrzymała ważną decyzję środowiskową, która przybliża ją do zrealizowania całego przedsięwzięcia.
- Zwiększymy przepustowość portu do 30 milionów pasażerów rocznie do 2029 roku - zapowiadają władze PPL. Inwestycja pochłonie miliard, a faktyczne prace budowlane mają zacząć się w 2028 roku.
Rekord, pod względem ceny działki w Warszawie, został właśnie pobity. Choć nie znamy jeszcze finalnej ceny, to wiadomo że teren po pawilonie „Emilia” został sprzedany za co najmniej 100 mln zł. Jest szansa, że powstanie tam wieżowiec.
Warszawski Ratusz pokazał nowe koncepcje zagospodarowania trzech stołecznych placów: Teatralnego, Bankowego i Żelaznej Bramy. Zostały one wypracowane podczas zeszłorocznych warsztatów projektowych, w których udział wzięli mieszkańcy oraz eksperci. Czy wizje te doczekają się realizacji?
Luki między kamienicami na Woli zostanie wypełniona. Przy Waliców prawdopodobnie powstanie hotel. Za działkę – na publicznej licytacji – spółka powiązana z siecią Puro zapłaciła aż 65 mln zł.
Późną wiosną ma zostać oddany do użytku przebudowany Plac Centralny. Obejmie zmodernizowaną przestrzeń placu Defilad. Mieszkańcy stolicy odnajdą w okolicy Pałacu Kultury i Nauki ślady historii Warszawy. Dotychczasowy bruk zastąpi nowa zieleń. Pojawi się sadzawka i ponad sto nowych drzew. Mieszkańcy Warszawy otrzymają tym samym nowe miejsce spotkań i relaksu. Przestrzeń będzie też miejscem różnych wydarzeń kulturalnych.
Na styku Mokotowa, Ursynowa i Włoch powstał park linearny, który zapełnił dotychczas niezagospodarowaną przestrzeń między osiedlami, biurowcami i linią kolejową przy ul. Suwak. Ten nowoczesny teren rekreacyjny o powierzchni 20 tys. m² ma oferować mieszkańcom przestrzeń do wypoczynku i integracji w otoczeniu zieleni.
W centrum Warszawy wystawiono na sprzedaż 200-metrowy apartament na Złotej 44 za rekordową cenę blisko 100 tys. złotych za metr kwadratowy. Łącznie to 20 milionów złotych za luksus mieszkania w najbardziej rozpoznawalnym budynku mieszkalnym stolicy. Dla kogo są takie nieruchomości?